חברים שהלכו מאיתנו

פורר עמי (סא"ל) ז"ל

 
סא"ל (מיל) עמי פורר  1925- 2012   

עמי יליד 1925 עבר קורס טייס בפלמ"ח בשנים 1943-1947 והיה במחלקת הטייס של הפלמ"ח. במלחמת השחרור שירת בגדוד החמישי של חטיבת "הראל" כנשק גדודי.  
עמי שהיה תומך לחימה במקצועו היה לוחם בנפשו, הצטרף לצבא הקבע לאחר סיום מלחמת השחרור ושירת בחיל החימוש. 
משנת 1966 ועד שחרורו מצה"ל בדרגת סא"ל בשנת 1972 שימש בתפקיד מפקד חימוש פיקוד המרכז (מחש"פ). -  עמי שאהב להתמודד עם בעיות טכניות ראה בכך אתגר רציני לסייע לסיירת "חרוב" בעיקר בתחום האמצעים המיוחדים, היה מופיע למחנה "גדי" לפחות פעם בשבועיים,  היה מבקר את הטעון בקורת ומסייע בכל יכולתו בנושאי חמוש שונים. 
כאשר הגענו למסקנה שג´יפ הדגן לא מתאים לייעודו, עמי דאג להחליף את כל הג´יפים לרכב מסוג נ"נ. -  כאשר נכנסו לצה"ל "המשוררים" (מכשיר לראיית לילה) דאג עמי להספקת "משוררים" לחרוב ושלח מכשירנים שירכיבו אותם על "הדגנים".
במרדפים היה חסר לנו ררנ"ט לירי לתוך מערות ומי אם לא עמי פנה לתע"ש ירושלים והגיע לבקעה לאחר מספר שבועות עם משלוח של כדורי מטוס 30 מ"מ נפיץ מורכב על גוף וזנב של פצצת ררנ"ט (עמי ואני ביצענו את ירי הניסוי לראשונה על חושות עזובות ליד פצאל) -  צריך עוד מכשירנים, עמי שולח, יש בעיות מכונאות עמי מטפל, יש בעיות תחמושת פונים לעמי. 
באחד הביקורים במחנה "גדי" לחש לי עמי שהאווירה והלוחמים ב"חרוב" מזכירים לו את האווירה בפלמ"ח, האם יכולה להיות מחמאה יותר טובה מזאת?
בקייץ 1970 קיבלתי אישור מאלוף הפיקוד גנדי לקחת את עמי איתי לסיור מוטס בצד המזרחי של ים המלח, תוך כדי סיור נחתנו בגדה המזרחית על צומת שבילים ע"מ לאתר עקבות מחבלים, לאחר המבצע הענקתי לעמי את כנפי סיירת "חרוב" ואת אות השירות המבצעי והודעתי לו שהוא מתקבל כ"לוחם כבוד" בסיירת "חרוב",  
בשנת 1972 פרש עמי מצה"ל  לחיים האזרחיים . -  היה זה טבעי שאזמין אותו לכנס הראשון של הסיירת בר"ג בשנת 1989 ובסיום הכנס הענקתי לעמי את דגל "חרוב" (בתמונה הרצ"ב).
בתאריך 24 ינואר 2012 נפטר עמי לאחר שסבל מסדרת מחלות קשות. 

יהי זכרו ברוך                  
תא"ל (מיל) יוסי קולר

קטגוריות:

חזרה
פורר עמי (סא"ל) ז"ל