חברים שהלכו מאיתנו

שריה עופר (אל"מ) ז"ל

 
  טקס לזכרו של אל"מ (במיל´) שריה עופר בברוש הבקעה 30.10.2014

   קישור - לוואלה חדשות 
   יהושע בריינר
  יום חמישי, 14 בנובמבר 2013, 14:32

הותר לפרסום: רצח שריה עופר בבקעה - על רקע לאומני

מחקירת הרצח בברוש הבקעה עולה כי שני הצעירים הפלסטינים אספו מידע על ביתו של עופר כדי לשדוד אותו, אך עם התחזקותם בדת החליטו לרצוח אותו כ"מתנה לעם הפלסטיני"
הרקע לרציחתו של אלוף-משנה (במיל´) שריה עופר לפני כחודש בבקעת הירדן היה לאומני – כך הותר לפרסום היום (חמישי). כזכור, יומיים לאחר הרצח, עצרו השב"כ וצה"ל את עודה חרוב, בן 18, ואת בשיר חרוב, בן 21, תושבי כפר סמוך לחברון, בחשד שרצחו את עופר. כעת ניתן לפרסם כי בחקירתם בשב"כ נחשף כי שבועיים לפני הפיגוע הגיעו השניים לברוש הבקעה, שם התגורר עופר עם אשתו, במטרה לאסוף מידע על המקום לצורך שוד שאותו תכננו.
במהלך הביקור הבינו השניים כי עופר הוא קצין בכיר המחזיק ברשותו נשק. בשלב זה, החליטו השניים לרצוח את עופר, לדבריהם "כמתנה לעם הפלסטיני ולאסירי חמאס לרגל חג הקורבן". בחקירתם סיפרו השניים כי שבועיים לפני הפיגוע החלו להתחזק בדתם, ובמסגרת זו התפללו להצלחת הפיגוע טרם יצאו לבצעו.
הזירה שבה נרצח במכות גרזן ומוטות שריה עופר בברוש שבבקעת הירדן. 11 באוקטובר 2013 (יותם רונן)
ברוש הבקעה בבוקר הרצח (צילום: יותם רונן)
עודה חרוב אחד החשודים ברצח שריה עופר
החשודים שקלו לחצות את הגבול לירדן לאחר המעשה. עודה חרוב, אחד החשודים ברצח (צילום: שב"כ)
בשיר חרוב חשוד ברצח שריה עופר
בשיר חרוב (צילום: שב"כ)
בליל הרצח הגיעו השניים אל ברוש הבקעה, כשהם מצוידים במקוש וגרזן, והמתינו לעופר ולרעייתו. בשלב מסוים יצא עופר מהבית, ואז תקפו אותו השניים ורצחו אותו. רעייתו מוניק הצליחה להימלט מהמקום.

שני החשודים החלו לברוח דרומה, ואף שקלו לחצות את הגבול ולברוח לירדן. לאחר שנמלכו בדעתם, יצרו קשר עם חברם עאבד שואמרה, בן 27, תושב הכפר א-רם הסמוך לירושלים, על מנת שזה יבוא ויבריח אותם ממקום הפיגוע. שואמרה אסף אותם עם מכוניתו, שם סיפרו לו על הרצח שביצעו. בשלב זה הגיעו לביתו בכפר, ושם החליפו בגדים ונעליים.
לאחר מעצרם של החשודים מסר השב"כ כי המניע נמצא בבדיקה, ובמערכת הביטחון אמרו אז כי לא ברור אם אכן מדובר באירוע לאומני. בשב"כ נחקרה גם אפשרות שלפיה המניע לרצח היה פלילי.

תושבים המתגוררים סמוך לברוש הבקעה, אתר ששימש בעבר כפר נופש, התעקשו מיד אחרי הפיגוע כי החשודים רצחו את עופר בשל היותו יהודי. "הניסיון להגדיר את האירוע כפיגוע פלילי היא סוג של מניפולציה לכאורה של גורמים מסוימים, המבקשים לא לקחת אחריות על רצף האירועים בחודש האחרון", אמר אחד מהם. "הממצאים בשטח מעידים באופן חד-משמעי על כך שמדובר ברצח ברוטלי ואכזרי על רקע לאומני, וכל ניסיון לתאר זאת אחרת עושה עוול ליאיא (שריה) עופר ולכל מפעל ההתיישבות".

כל החשודים הודו במיוחס להם, ובימים הקרובים צפויה הפרקליטות הצבאית להגיש נגדם כתב אישום.


___________________________________________

  מתוך אתר גל"צ
 13.10.2013 - חדשות
 - עידו בנבג´י

שלושה נעצרו בחשד למעורבות ברצח שריה עופר בבקעה

שניים מהחשודים הודו בחקירתם כי כבר לפני שבועיים הגיעו לביתו של עופר בבקעה כדי להרוג אותו, אך לבסוף לא עשו זאת. המניע עדיין לא ברור, אך מתחזקת ההערכה כי הוא בוצע על רקע סכסוך פלילי

הערב (א´) הובא למנוחות בבית-העלמין בכפר-ויתקין אלוף משנה במילואים שריה עופר שנרצח בליל חמישי ביישוב ברוש הבקעה. מחקירת האירוע עולה כי שלושת החשודים במעשה שנעצרו אתמול, הגיעו מאזור חברון. לאחר הרצח שהתבצע על מפתן דלת הבית של עופר, שניים מהם ברחו ברגל מרחק של כעשרה קילומטרים, אז אסף אותם רכב.
שניים מהחשודים הודו בחקירתם כי כבר לפני שבועיים הגיעו לביתו של עופר בבקעה, המרחוק כשעתיים נסיעה מביתם, כדי להרוג אותו, אך מסיבה שאינה ברורה לא עשו זאת אז. בשב"כ עדיין חוקרים את המניעים לרצח, אך מתחזקת ההערכה כי הוא בוצע על רקע סכסוך פלילי של הרוצחים עם עופר. עם זאת, לא נשללה עדיין האפשרות כי מדובר בפיגוע.
עופר ובת זוגו התגוררו בכפר הנופש "ברוש הבקעה", אתר שהקים עופר בשנות ה-90 אך לא זכה להצלחה מסחרית. ביתם הוא המבנה המאוכלס היחיד באתר, כשלצדו רק צימרים ובניין ירדני נטוש. בעבר עמד בכניסה ליישוב מאבטח פלסטיני, שהוצב שם מחשש לשודדים, אך עופר סיים את העסקתו.
ייתכן שהרוצחים ידעו היכן נמצא בית המגורים - כך עולה מעדותה של האלמנה מוניק, שסיפרה ששני פלסטינים תקפו את בעלה בחצר ביתם. היא הצליחה להימלט, נפצעה קל והיא עדיין מאושפזת הבוקר בבית החולים העמק. "אנחנו צריכים לעשות הכל כדי שדברים יתוקנו, ואנשים ירגישו שהם יכולים לחיות כאן בשקט ובשלווה, בלי שיהיו מאוימים", אמרה.
"אני די משוכנע שסימנו אותו כמטרה", אמר חברו של שריה, אוריאל רייניץ, "אני די משוכנע שהאויב של ארגוני הטרור זה השלום וכי הם מחפשים דמויות כמו שריה, וכי הם ימשיכו לעשות את זה". לדבריו, הם אספו על שריה מודעין. "אני מתאר לעצמי שהוא לא האחרון", הוסיף בראיון בתוכניתנו "חמש בערב" עם ירון וילנסקי.
קטגוריות:

חזרה
שריה עופר (אל"מ) ז"ל