חברים שהלכו מאיתנו

יוסי גוזלן ז"ל

 
1968
בשנת 1950 יוסי גוזלן נולד במרוקו בעיר קזבלנקה. כבן בכור לארבעה אחים הוא עלה לישראל כשהיה בן 11 בלבד. הוא למד עד כיתה י´ בפנימיית "חוות הנוער הציוני" בירושלים, שם רכש את ערכי הציונות והאהבה לזולת. לאחר מכן למד בבי"ס טכני בירושלים ובמחזור מאי 1968 התגייס לצבא והתנדב לסיירת חרוב. למרות שהיה צנום מאוד, יוסי היה בעל כושר קרבי ויכולת סיבולת יוצאי דופן. לאחר שסיים מסלול הוא פיקד על חיילים כמפקד כיתה, וסיים את השירות כסמל מחלקה. במהלך שירותו הוא השתתף בפעולות נועזות ובמרדפים אחרי מחבלים יחד עם חבריו לסיירת.
אחרי הצבא, עבד יוסי במפעלי ים המלח תקופה קצרה, ולאחר מכן עבד בתעשייה האווירית. בשנת 1973 במהלך מלחמת יום הכיפורים התגייס יוסי לשירות מילואים בחטיבה 55 של הצנחנים. הוא לחם עם חבריו הצנחנים בקרבות בתעלה ובקרב על העיר סואץ. במהלך הקרבות נפצע יוסי מרסיסים, אך המשיך להילחם עד לקרב האחרון במלחמה. לאחר המלחמה נשאר יוסי עם חבריו הצנחנים בשירות מילואים עוד חודשים ארוכים עד ששוחרר לביתו.
בשנת 1974 התחתן יוסי עם דניאלה . נולדו להם 4 ילדים.
לאחר שהתחתן עבד יוסי תקופה קצרה בנמל אשדוד, ובשנת 1976 הוא הגיע עם משפחתו הצעירה למושב חצבה שבערבה. על המושב הוא שמע דרך חבר שהכיר במילואים, והפך לחבר מושב בעצמו.
בשלושת השנים הראשונות שלו בחצבה ניהל יוסי את בית האריזה של המושב. לאחר מכן, משפחתו התקבלה לחברות וקיבלה משק חקלאי. במקביל המשיך יוסי בניהול בית האריזה.
בשנות ה- 90, ניהל יוסי במקביל גם את בית האריזה לתמרים במרכז ספיר.
בתאריך 24/9/1998, יוסי נפטר ממחלת הסרטן, לאחר שנאבק במחלה במשך ארבע שנים.
יהי זכרו ברוך.

 תמונות
קטגוריות:

חזרה
יוסי גוזלן ז"ל